Інтервʼю з Романом, co-founder Space Profit Team
Space Profit Team – українська медіабаїнгова команда, яка показує космічні результати. Сьогодні Affhub Media поговорили із Романом, співзасновником команди. Рома розповів, як розпочинав свій шлях в арбітражі, як прийшов до формування власної команди та як йому вдалося знайти власну точку росту.
- Рома, розкажи про початок твого шляху. Чим займався до арбітражу і де навчався?
Я вважаю, у мене був хороший бекграунд для арбітражу. У школі я навчався на фіз/мат напрямі, любив усе пов’язане з цифрами та закінчив з медаллю. У класі 10-11 я з братом торгували навушниками з аліку через групу ВК. Заробіток був копійки, але було класне відчуття та корисний досвід.
В універ поступив до Польщі, у хороший політех на програміста. На третьому курсі зрозумів, що мені нудно писати код, а хочеться спробувати напрямок маркетингу. Я шукав спосіб “зістрибнути” з навчання, пробував різну роботу, від ріелтора, до SMM-ника. Випадково потрапив у крипту, це був 2017 рік, осінь, якраз перед хаєм у 20к. З 200 доларів за пару тижнів я зробив десь тисячу. Протягом декількох місяців я розігнав баланс так, що було достатньо, щоб кинути навчання та почати “доросле життя”, як мені тоді здавалося.
- Що привело тебе в арбітраж?
В арбітражі я опинився досить таки випадково. У 2019 році, коли я перестав виходити в прибуток у крипті, а грошей на існування не вистачало, я задумався про пошук роботи. У цей момент я згадав свій досвід із рекламою і те, що мене це цікавило. Хотів спробувати піти у SEO, але мене ніде не брали без досвіду. Потім я побачив вакансію “Помічник тизерних мереж у health and beauty”, прочитав, що це пов’язано з рекламою і вирішив відправити резюме. Успішно пройшов співбесіду і мене взяли на роботу. Так я і опинився в арбітражі.
Як виявилося, я потрапив у внутрішній медіабаїнг невеликого рекламодавця по нутрі, на гео Україна. Керівник проекту сам запускав рекламу і йому потрібний був помічник. Довелося швидко втягуватися та вивчати інформацію на просторах інтернету. Через тиждень я запустив свої перші кампанії і отримав 50 лідів на день, начебто на тематику грибок.
- Яким був твій перший досвід побудови команди?
Він стався в тій же компанії. Через 2 місяці я вже показував хороші результати, після чого мені запропонували побудувати команду з баїнгу, від чого я, звичайно ж, не відмовився. Офіс рекламодавця був у Львові, а я базувався у Києві, це призвело до того, що я сам відкривав перший офіс. Мені тоді було 22 роки.
На фото: перший офіс на 25 м.кв. трохи страшний, але ми були дуже щасливі
Перших людей, яких я брав у команду – це був мій брат та добрий приятель зі шкільного часу. Далі я вирішив шукати когось на ФБ, бо про нього всі говорили, і він здавався чимось дуже крутим у порівнянні з тизеркою. Я прослухав 2 або 3 людей та швидко взяв хлопця з розумінням що таке арбітраж. На початку було дуже складно, ми клоаку напевно місяць вчилися правильно налаштовувати 😂 Через півроку команда вже була 10+ людей. Ми наливали траф з ФБ і тизерок, поки не трапився локдаун… У той момент я був просто найманим співробітником, а Space Profit Team ще не було.
- Як створювалася команда Space Profit Team?
Після початку локдауну повністю стопнувся трафік, рекл не приймав нічого. Ми з командою почали думати, що робити далі, бо без діла сидіти не варіант. Так з’явилася ідея відокремитися та лити на різних реклів. Було дуже складно, ми тестили в мінус, профіт то був, то його не було, доводилося брати бюджет у реклів, іноді я закидав на зп свої гроші, щоб команда могла існувати. У результаті ФБ відділ розпався повністю, довелося звільнити кількох людей. У команді залишилося 4 особи: я, мій брат, зараз мій партнер Артем і ще один баєр на тизерку. Це був один із найважчих часів у моєму житті та кар’єрі, водночас початок існування команди під назвою Space Profit Team. Але тоді я не знав, як далеко зайдемо.
Я вирішив зосередити сили на тизерних мережах, оскільки моя основна експертність була саме тут. Вдало знайшовши хороших реклів і зв’язки, ми почали наливати у плюс і закривати позитивно місяці.
Трохи більше, ніж півроку роботи, і команда виросла до 10 осіб. Ми щодня наливали під 1к лідів. Тоді і прийшло розуміння, що команда може зростати більше і потрібно змінювати підхід до бізнесу та системності.
На фото: перша тизерна команда Space Profit, тоді вже були самостійні результати.
Я зрозумів, що на добрих дружніх стосунках та ентузіазмі не побудувати велику тіму, де всі будуть якісно робити свою роботу та отримуватимуть гідні $$$. Я шукав інформацію: пройшов курс з бізнес-процесів, працював з наставником, слухав досвідченіших хлопців зі сфери, що вони говорять і як роблять.
Тоді прийшло розуміння, що потрібно делегувати процеси, особливо ті, які погано виходять у мене.
- Коли сталася та сама точка росту та масштабування команди?
Тоді, коли ми найняли HR, більше прогерів, хлопців у контент відділ, поставили тімліда у тизерку. Також вирішили, що не варто обмежуватися одним джерелом і відкрили гугл відділ.
Пізніше була невдала спроба з ТікТок відділом, а от друга спроба з ФБ дала свої плоди завдяки вмінням HR знаходити діамантів.
Я знав, що важливо було розвивати ІТ-інфраструктуру. Я вчився на прогера і мені зрозуміла логіка, як це працює. Ми почали зі своєї CRM-ки для лідів та постбеків. Далі була самописна вітрина під домонетизацію трафіку. Трохи пізніше розробили з нуля ERP, де зараз 4к офферів по нутрі, стата баєрів, постановка завдань на лендинги та креативи, автоматизовані клоаки під гугл та ФБ.
В даний момент допилюємо свій сервіс по пушах, де буде розумне розсилання, що дуже спростить роботу і значно підвищить дохід. У roadmap IT-відділу на рік прописано багато завдань, у майбутньому я зроблю доповідь про те, як у нас все влаштовано.
- Чому ти вирішив створювати команду, а не спокійно працювати медіабаєром?
Я завжди любив кооперувати людей навколо якоїсь мети, тож коли мені запропонували будувати медіабаїнг реклу, я довго не думав. Коли ми відокремилися, я не усвідомлював відповідальності, я хотів робити прикольні речі, те, що надихає, і при цьому заробляти хоча б пару тисяч доларів. Вже згодом я зрозумів, що це велика відповідальність і ризики.
- Що тобі допомагає успішно керувати командою?
Те, що я враховую думку кожного тіммейта. Адже якщо вони вже опинилися у нас в команді, то їх погляди заслуговують особливої уваги.
Спершу це виявилося непростим завданням, мені потрібно було прийняти те, що в команду приходять хлопці, які більше за мене знають, як зробити краще. Я навчився прислухатися до кожної точки зору, навіть якщо це джун чи помічник. Іноді свіжий погляд приносить щось цікаве, і ти вже думаєш, як це адаптувати до свого бізнесу.
На конфі від Genius Marketing, знання для арбітражу не дуже пригодні, але як джерело натхнення – ок
- Розкажи про інших кофаундерів команди, хто вони?
Спочатку було 3 кофаундери, це я, мій брат та Артем. Коли команда вийшла на перші результати, поряд були ці люди і вони викладалися на всі 100%, щоб вийшов результат. Тому ми домовилися, що працюватимемо і керуватимемо разом.
Брат працював із самого початку відділу баїнгу в першого рекла. У 2022 році він залишив команду через те, що у нас були розбіжності, які ми не змогли вирішити. Мені сумно через це, але це життя. Привіт тобі, якщо читаєш.
З Артемом ми товаришуємо ще з підліткового віку, ми навчалися в одній школі та мали спільне хобі – екстремальні стрибки на BMX😂
Так сталося, що під час першого карантину ми ділили одну квартиру і я навчив Артема як заливати з тизерних мереж. У нього швидко вдалося втягнутися і він вийшов на добрі показники.
На даний момент у нас з Артемом розділені обов’язки. Але важливі рішення ми приймаємо разом після того, як обговоримо і вислухаємо точку зору один одного. Часто ці точки зору не збігаються, тому ми обговорюємо і шукаємо найкраще рішення для команди.
- Чи були в тебе наставники, кого ти наслідував у сфері арбітражу?
У житті було багато наставників, але якщо взяти зі сфери арбітражу, то великий вплив на мене зробили Віра з TraffBraza і Паша з Enthusiasm community. На одному з Sempro я отримав класні поради щодо делегування та пошуку співробітників (найняти HR) від Віри. А на іншій конфі в Києві я познайомився з Пашею, після чого отримав у нього поради та мотивацію, які допомогли мені пробити планку, на якій я топтався півроку. Якщо говорити про те, щоб хтось комплексно вчив робити бізнес – точно ні, доводиться з усіх боків збирати інформацію частинами.
- Як ти любиш проводити свій вільний час? Де заряджаєшся енергією?
Я люблю активність, спорт. Постійно ходжу в зал, взимку подобається кататися на сноуборді, влітку на велосипеді, іноді сходити пострибати на батуті або полазити на скалодромі. Так само я любитель комп’ютерних ігор. Можу пару разів на тиждень пограти, в основному глобальні стратегії чи екшн-бойовики. Це трохи відволікає від завдань та процесів і можна відпочити.
Люблю з друзями сходити в квест-кімнату або зіграти в настолки, попиваючи смачний коктейль з димним кальяном.
Іноді мені подобається провести вихідний день зі своєю коханою дівчиною і просто дивитися фільми чи серіали, їсти смачну піцу.
Вірю, що незабаром Україна переможе і я зможу поїхати у подорожі та надихнутися іншими культурами та різноманітністю нашого світу.
В Буковелі цієї зими, катався на сноуборді та боляче падав
- З якою темою будеш виступати на конфі в нас 22 березня?
Я підготував цікаву доповідь, на якій ви зможете дізнатися, як кратно підняти свій дохід в арбітражі, використовуючи домонетизацію та працюючи з промо. Інформація стосуватиметься нутри, але більшість порад аналогічно застосовні для будь-якої вертикалі. Головний критерій це те, що ти ллєш на свою лінку, а не на прилку або лінку з пп.
Дякую всім, хто прочитав статтю. Якщо маєте запитання чи пропозиції, залишаю свої контакти, а також іншого кофаундера Артема та hr Каті внизу.
Контакти фаундерів команди, hr та соціальні мережі Space Profit Team за посиланням

- 450
- 0
- 0
- По рейтингу
- По порядку